Seznam článků

Milující Bůh

aneb po stopách Božího charakteru ...


    Žijeme v konzumní společnosti, což sebou nese mnoho negativních jevů. Honba za materiálním požehnáním, za kariérou, slávou, lidským uznáním, zážitky apod. je příčinou stále rostoucího počtu lidí, kteří byli nedostatkem lásky, mazlení, povzbuzování a společně tráveného času zraněni již v dětském věku. Odmítnutí a deficit lásky a zájmu v jakékoli podobě zasadily jejich srdci natolik hlubokou ránu, že se bez Boží pomoci nedokáže uzdravit. Výsledkem jsou zranění lidé, kteří mají velké problémy se vztahy, se schopností milovat, a také lidé téměř neschopní přijímat lásku, nebo v ní i jen uvěřit. Tato zranění jsou zodpovědná i za problém uvěřit v Boží dobrotu a lásku.


   Vím, o čem mluvím, neboť je to i svědectví mého života. Mnoho let jsem Boha vnímal hlavně jako trestajícího soudce, ale ne již jako milujícího Otce. Mnoho věcí se změnilo, ale ani nyní ještě není vše v úplném pořádku. Ježíš říká:

Matouš 5, 8: Blahoslavení čistého srdce, neboť oni uvidí Boha.


   Pokud nemáme uzdravené a čisté srdce, nebudeme vidět Boha, ale nějakou Jeho karikaturu, která bude pokřivená právě podle oněch zranění v srdci. Někteří lidé, když začnou číst bibli, vidí na každé stránce smrt. Jiní vidí pouze Boží tresty, další pouze sbírku příkazů, zákazů a nařízení. Když jsem si např. kdysi četl o Boží nabídce záchrany, vnímal jsem místo toho pouze Boží vyhrožování peklem. Bůh je hlavně milující Bůh a Otec, nikoli pouze trestající Bůh. Navrhuji projít znovu celou bibli s modlitbou, aby nám Bůh zjevil sám sebe, svůj skutečný charakter. Věřím, že je to i touha Božího srdce, abychom jej znali takového, jaký je...

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.65 (76 hlasů)