Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Libor Diviš

Stran: 1 [2] 3 4
16
Novinky v SOB / Nová verze SOB pro mobily
« kdy: Květen 20*, 2014, 07:48:28 dopoledne »
Nová verze SOB pro mobilní telefony, PDA a tablety s nízkým rozlišením

   Předělal jsem verzi SOB pro mobilní telefony. Říkal jsem si, že přestože hlavní požadavek na "mobilní" verzi SOB je přizpůsobení i tomu nejnižšímu rozlišení displeje, nemuselo by to mít až tak drtivý dopad na vzhled. Využil jsem možností CSS3 a pravidel responzivního designu, a upravil jsem vzhled tak, aby byl podobný standardní verzi SOB. Pomocí CSS jsem vytvořil zakulacené rohy u hlavičky i mnoha prvků, pozadí hlavičky s lineárním přechodem a vnitřním stínem apod. Využitím Media Queries se aplikace plynule přizpůsobuje různým rozlišením.







Libor Diviš                                                             

17
Novinky v SOB / Upravený režim zobrazení veršů na samostatném řádku
« kdy: Květen 13*, 2014, 08:25:43 dopoledne »
Upravený režim zobrazení veršů na samostatném řádku

   Předělal jsem režim zobrazení každého verše na samostatném řádku. Nyní se před veršem zobrazuje lokalizovaná zkratka (dle volby jazyka rozhraní SOB) umístění verše, která je současně i aktivním odkazem na daný verš - navíc s funkcí přesměrování přímo na daný verš. Tato funkcionalita je užitečná pro každého, kdo si chce zkopírovat nějaký verš i s jeho umístěním, pro kazatele připravující si kázání, pro přípravu biblických rozborů, ale i pro pohodlné použití na internetu - jak na osobních stránkách, tak v křesťanských diskusních fórech. Tuto funkcionalitu využijete i tehdy, budete-li např posílat někomu e-mail, dopis např. ve Wordu apod. Díky tomu aktivnímu odkazu si každý může pohodlně ověřit korektnost textu verše, přečíst si okolí verše pro pochopení kontextu atd. Tato funkcionalita je k dispozici jak ve standardní, tak v "mobilní" verzi SOB.





Libor Diviš                                                             

18
Novinky v SOB / Přesun přímo na hledaný verš
« kdy: Květen 13*, 2014, 08:07:07 dopoledne »
Přesun přímo na hledaný verš

   Do SOB jsem přidal novou funkcionalitu, která by měla ještě zvýšit komfort při práci, a zejména při vyhledávání. Toto vylepšení spočívá v tom, že když použijete funkci jednoduchého či pokročilého vyhledávání, odkazy nyní směřují přímo na hledaný verš. Nejen, že je hledaný verš zvýrazněn, ale zobrazení kapitoly se na něj přímo nastaví. Největší výhodou je tato funkce pro uživatele verze pro mobilní telefony, PDA a tablety s nízkým rozlišením, protože tam je rolování obrazovky podstatně problematičtější než pomocí myši u PC. Tato funkcionalita je k dispozici jak ve standardní, tak v "mobilní" verzi SOB.





Libor Diviš                                                             

19
Novinky v SOB / Nejpohodlnější způsob vyhledávání
« kdy: Květen 13*, 2014, 07:47:39 dopoledne »
Pohodlné vyhledávání

   Do SOB jsem přidal novou funkcionalitu, která by měla maximálně zjednodušit a urychlit vyhledávání. Standardně je nutné do pole pro vyhledávání napsat hledaný řetězec, slovo či slova, nebo zkopírovat a vložit nějaké slovo či jeho část přímo z textu a kliknout na tlačítko hledání. Pokud chcete najít výskyty nějakého slova (nebo části slova, případně i několika slov), stačí myší označit hledaný text (minimálně 3 znaky) a objeví se malé tlačítko "Najít". Text tlačítka je samozřejmě lokalizován dle jazyka rozhraní SOB. Stačí na toto tlačítko kliknout, a dojde k vyhledání všech výskytů. Hledání odpovídá jednoduchému vyhledávání v SOB. Tato funkcionalita je k dispozici jak ve standardní, tak v "mobilní" verzi SOB.





Libor Diviš                                                             

20
Novinky v SOB / Podbarvení veršů po najetí na ně
« kdy: Duben 1*, 2014, 01:27:03 odpoledne »
Podbarvení veršů po najetí na ně

   Do SOB jsem přidal novou funkcionalitu, která by měla usnadnit orientaci v případě veršů zobrazovaných na více řádcích. Po najetí na nějaký verš se tento verš podbarví - v závislosti na zvoleném vzhledu SOB. Podbarvení jsem udělal postupné (i jeho vymizení), s časem náběhu i mizení 0,15 s - abych zabránil "blikání" při prudké změně barvy. Nejvíce tuto funkci ocení zřejmě čtenáři překladů osazených Strongovými čísly, a řeckých textů osazených Strongovými čísly i morfologií. Tato funkcionalita je k dispozici pouze ve standardní verzi SOB.





Libor Diviš                                                             

21
News in SOB / SOB is now skinnable
« kdy: Únor 15*, 2014, 04:41:56 odpoledne »
Desktop programs often allow you to select the look - mostly color scheme, sometimes different sets of image buttons etc. I said to myself that I want to have a similar option in SOB. Everyone likes a different color, so for now I have prepared 6 color versions - neutral metallic gray, blue, orange, green, red and brown. The choice is as always very simple - by clicking on selected color "of the diamond" in the upper right SOB - under the flags of States.














22
Neuigkeiten in SOB / Virtuelle Tastatur
« kdy: Únor 15*, 2014, 10:23:32 dopoledne »
In die Standardversion SOB ich schaffte es, virtuelle Tastatur zu implementieren. Diese virtuelle Tastatur ist verwendbar sowohl für einfache und erweiterte Suche.

Der Vorteil der virtuellen Tastatur ist, dass man musst nicht auf dem Computer unterstützen viele Sprachen, darunter Griechisch, Hebräisch, Kyrillisch, Chinesisch, etc. installiert haben. Für den gelegentlichen Einsatz bei der Suche können Sie können ganz einfach die Vorteile der virtuellen Tastatur nutzen.

Die virtuelle Tastatur wird durch Klicken auf das Tastatur-Symbol (das neben dem Textfeld für die Eingabe gesuchte Wort befindet) aktiviert:





In SOB Ich programmierte die automatische Einstellung der Sprache der virtuelle Tastatur - nach Sprache aktuell verwendete Übersetzung. Allerdings können Sie sich aus mehr als 100 Varianten von Tastaturen zu wählen.




Wenn Sie einen langen Text in einer fremden Sprache (für die Sie auf Ihrem Computer Tastatur eingestellt haben nicht), Sie für diesen Zweck Schnittstelle auf meinem Server verwenden können (obohu.cz/bible/vk), oder direkt an der virtuellen Tastatur Projektseite  allanguages.info.



                                                                                     Libor Diviš

23
News in SOB / Virtual Keyboard
« kdy: Únor 15*, 2014, 08:47:24 dopoledne »
To the standard version of SOB I implemented a virtual keyboard - usable for both simple and advanced search.

The advantage of the virtual keyboard is that you do not have installed on their computer support for many languages, including Greek, Hebrew, Cyrillic, Chinese, etc. For occasional using when you search, you can easily take advantage of the virtual keyboard.

The virtual keyboard is activated by clicking on the keyboard icon, which is located next to the text field for entering searched word:





Into SOB I programmed automatic seting the language of virtual keyboard, corresponding to the currently used language translation. However, you can choose yourself from more than 100 variations of keyboards.




If you need to write a long text in a language, for which you do not have set keyboard on your computer, you can use for this purpose also interface on my server at obohu.cz/bible/vk, or homepage of project  Virtual Keyboard.



                                                                                     Libor Diviš

24
Novinky v SOB / Virtuální klávesnice
« kdy: Únor 14*, 2014, 01:45:55 odpoledne »
Do standardní verze Studijní on-line bible se mi podařilo implementovat virtuální klávesnici - použitelnou u jednoduchého i pokročilého vyhledávání.

Výhodou virtuální klávesnice je, že nemusíte mít ve svém počítači nainstalovánu podporu mnoha jazyků, např. řečtiny, hebrejštiny, azbuky, němčiny apod. Pro občasné používání při vyhledávání můžete pohodlně využít možnosti virtuální klávesnice.

Virtuální klávesnice se aktivuje kliknutím na ikonku klávesnice umístěnou vedle textového pole pro zadání hledaného slova:





Do SOB jsem naprogramoval automatické nastavení jazyka virtuální klávesnice na odpovídající jazyk aktuálně používaného překladu. Nicméně máte možnost zvolit si sami, z více než 100 variant klávesnic.




Pokud byste potřebovali napsat delší text v jazyce, pro nějž nemáte v počítači nastavenou klávesnici, můžete k tomuto účelu využít i rozhraní na mém serveru na adrese obohu.cz/bible/vk.



                                                                                     Libor Diviš

25
Novinky v SOB / Vyhledávání pomocí regulárních výrazů
« kdy: Leden 27*, 2014, 07:51:44 dopoledne »
25.1.2014


Vyhledávání regulárních výrazů [REGEXP]
Stručný návod


    Pokud jste se dosud nesetkali s termínem regulární výrazy, pak vězte, že se jedná o skvělé rozšíření možností jednoduchého vyhledávání v textu. Každý programovací jazyk či textový editor nabízí jiné možnosti, a také obvykle používá trochu odlišnou syntaxi. Pokud pracujete s rozsáhlejšími texty, a potřebujete v nich vyhledávat a upravovat, pak vám vřele doporučuji naučit se s regulárními výrazy pracovat. Pro nástin pochopení jejich užitečnosti vám mohu říci, že bez jejich alespoň částečné znalosti, by ve Studijní on-line bibli byla touto dobou sotva 1/5 překladů...

    Regulární výrazy jsou mocným nástrojem pro hledání textových řetězců pomocí vzorů. Speciální předdefinované metaznaky dovolují specifikovat, zda hledaný řetězec leží na začátku nebo na konci textu / řádku, umožňuje specifikovat znaky, který řetězec obsahuje apod.

    Jednoduché znaky: každý znak zastupuje sebe. Je to jako při normálním hledání. Pokud zadáte slovo jelen, bude se hledat "jelen". Escape sekvence začíná znakem \. Existují některé speciální znaky, např. ^, který znamená, že se bude hledat na začátku řádku. Pokud ale budete chtít přímo znak ^, musíte zadat \^. Podobně pro hledání samotného znaku \ je třeba zadat \\.

    Možnosti používání regulárních výrazů v SOB jsou velmi omezené, přesto však jejich využitím můžete dosáhnout výsledků, kterých by nebylo možno dosáhnout jednoduchým vyhledáváním. V SOB využívám pro vyhledávání funkci MySQL "REGEXP", což je asi jediná podpora regulárních výrazů při databázových dotazech. Tato funkce podporuje pouze následující metaznaky:

    Metaznaky - znaky se zvláštní funkcí
^ (stříška - symbol mocnitele) : začátek řádku
$ (string - symbol dolaru) : konec řádku
. (tečka) : jakýkoliv znak (písmeno, číslice, oddělovače i mezera či tabulátor)


    Čítače - volba počtu výskytů předchozího znaku
* (hvězdička - symbol násobení) : žádný nebo více výskytů znaku, podobně jako {0,}
+ (plus - symbol sčítání) : jeden nebo více výskytů znaku, podobně jako {1,}
? (otazník) : žádný nebo jeden výskyt znaku, podobně jako {0,1}
{n} : přesně n výskytů
{n,} : nejméně n výskytů
{n,m} : nejméně n-krát, ale ne víc než m-krát


    Skupiny - (třídy) znaků
   Je možné specifikovat skupiny znaků. Tato skupina je uzavřena v hranatých závorkách []. Text bude nalezen, pokud vyhovuje jeden znak ze seznamu. Pokud první znak za závorkou je ^, znamená to, že v textu nesmí být obsažen žádný znak ze seznamu. Příklady:
jel[aei]n : najde slova "jelan", "jelen", "jelin"
jel[^ai]n : najde slovo "jelen", ale nenajde "jelin", "jelan" atd.

    Znak - (mínus) znamená rozsah znaků. Potom a-z znamená jakýkoliv znak v rozsahu "a" až "z". Pokud chcete hledat přímo znak "-", musíte použít sekvenci \-. Příklady:
[-az] : vyhovují znaky "a", "z" a "-"
[az-] : vyhovují znaky "a", "z" a "-"
[a\-z] : vyhovují znaky "a", "z" a "-"
[a-z] : vyhovují všechny znaky v rozsahu "a" až "z"
[a-zA-Z] : vyhovují všechna malá a velká písmena v uvedeném rozsahu
[0-9] : vyhovují všechna čísla


    Metaznaky - alternativy
    Ve vzoru lze také specifikovat sérii alternativ, jako oddělovač slouží znak | (svislá čára). Příklady:
jelen|jelan|jelin : najde "jelen", "jelan" nebo "jelin" (podobně jako jel(e|a|i)n)
 Nezapomeňte ale na to, že znak | uvnitř [] je interpretován jako obyčejný znak!!!)
 Pokud tedy uvedete [jelen|jelan|jelin], ve skutečnosti jste zadali, že chcete hledat jeden ze znaků "jeln|ai"
 Příklad správného použití alternativ: jel(en|ínek) najde "jelen" nebo "jelínek"



    Praktická ukázka použití
    Chceme např. zjistit orientační počet výskytů slov související s tématem "věčnost". Víme, že v bibli jsou použity překlady jako "věčný", "věkovitý", "navěky", "věky věků" apod. Pokud budeme hledat společnou část, narazíme rychle na hned několik problémů. Prvním problémem je, že máme dvě společné části - "věč" a "věk". To znamená, že budeme muset provést minimálně 2 hledání, a výsledky nějak sloučit. To je však ten jednodušší problém. Druhý problém je mnohem závažnější. Společná část "věk" totiž není pouze součástí hledaných slov "věky a věků", ale i slov "věk" a také např. "člověk". Co tedy s tím? Tady pomohou jedině naše oblíbené regulární výrazy... :-)

Hledaný výraz:
- potřebujeme najít varianty s "věk" i "věč":
- zkusíme hledat např. v celé Bibli 21, a vyzkoušíme vyhledávací výraz vě(č|k)
- výsledkem je 1320 nalezených výskytů, včetně slov jako "věk" nebo "člověk". Své hledání budeme muset trochu upřesnit...
- upravíme svůj dotaz o možná následující písmena: za "věč" může následovat pouze "n", za "věk" nás zajímají pouze písmena "y", "ů" a případně "o".
- takže nový dotaz upravíme takto: vě(č|k)(n|o|ů|y)
- počet vyhledaných míst se snížil na 517, a vidíme, že se nám zobrazuje skutečně pouze požadované téma věčnosti.
- výraz ještě můžeme kosmeticky vylepšit o možnost zvýraznění předložky "na" v případě slova "navěky":
- takže dotaz by mohl vypadat např. takto: (na)?vě(č|k)(n|o|ů|y)
- pro připomenutí: otazník znamená žádný nebo jeden výskyt předchozího znaku, což je v tomto případě obsah závorky (na)
- počet výskytů zůstal stejný (517), jen nyní máme příjemněji zvýrazněny hledané výrazy
- můžeme dokonce zajistit zvýraznění celých slov obsahujících hledaný řetězec či řetězce - např. takto: (na)?vě(čn|ky|ků|ko)[^ \.,;:!\?<]*
- jak vidíte, upravil jsem alternativy na dvojznakové - na hledání (čn/ky/ků/ko) namísto dvou jednopísmenných podmínek
- na konci je příkaz pro vyhledání zbytku slova - cokoli kromě mezery, tečky, čárky, středníku, dvojtečky, vykřičníku, otazníku a symbolu "<", což je symbol začátku HTML tagů. Všimněte si, že před metaznaky "." a "?" je nutné vložit zpětné lomítko "\"!

       No řekněte sami - není to nádhera? :-)



    Praktická ukázka použití č.2
    Nyní nás pro změnu bude zajímat všechno, co se týká konkrétního věku. V tomto případě nebude možné vytvořit dokonalý výraz pro vyhledání pouze požadovaných informací, ale i tak nám regulární výrazy dramaticky usnadní práci. Budeme muset vyhledávat výraz "věk" a také výraz "let". Bohužel ne každý výskyt výrazu "let" se bude týkat věku - např. délky života.... :-(

Hledaný výraz:
- abychom omezili hledání výrazu "věk" pouze na téma věku, stačí před výraz vložit mezeru " věk"
- zkusíme hledat např. opět v celé Bibli 21
- výsledkem je 136 nalezených výskytů, bohužel však včetně slov jako "věky" nebo "věků". Své hledání budeme muset trochu upřesnit...
- upravíme svůj dotaz tak, že zakážeme následující písmena - o, ů a y. Vyhledávací výraz nyní vypadá takto: " věk[^ůyo]"
- počet vyhledaných míst se snížil na 56, a vidíme, že se nám zobrazuje skutečně pouze požadované téma věku.
- nyní potřebujeme přidat ještě hledání výrazu "let".
- výraz by mohl vypadat nějak takto: ( věk[^ůyo])|( let)
- počet výskytů vzrostl na 417, ale lepší už to asi nebude :-)



    Praktická ukázka použití č.3
    Nyní nás budou zajímat místa v bibli, kde je číselnou hodnotou uveden počet let. Úkol je pro regulární výrazy velice jednoduchý, znamená to najít číslo následované mezerou a výrazem "let". Výraz by tedy mohl vypadat např. takto: [0-9]+( let) nebo [0-9]{1,}( let)

vysvětlení:
- výraz [0-9]+ znamená, že chceme najít všechna libovolně dlouhá čísla (+ za výrazem znamená minimálně 1 výskyt, max. není omezeno)
- výraz [0-9]{1,} znamená totéž, co předchozí varianta. Zjistil jsem však, že v SOB tyto výrazy někdy poskytují trochu odlišné výsledky!
- výsledkem hledání v celé Bibli 21 je 63 výskytů
- co kdyby nás však zajímaly pouze délky kratší než 100 let? Stačilo by hledat pouze jedno a dvoumístná čísla...
- obvykle máme více možností řešení. Můžeme např. hledat cokoli kromě čísla, následované jedno až dvoumístným číslem: "[^0-9][0-9]{1,2}( let)"
- jednodušší možností je hledat mezeru, následovanou jedno až dvoumístným číslem: " [0-9]{1,2}( let)"
- počet výskytů bude v obou případech 13.
- ale co když jsou některé číselné údaje psány čísly a jiné přepisem, nebo jsou pouze přepisem?
- finální dotaz by mohl vypadat např. takto: " [^ ]{2,20}( let)[^ \.,;:!\?\)<]*" (na začátku je mezera!)
- díky tomuto výrazu budou nalezeny všechny zmínky o letech, včetně číselných i nečíselných hodnot, a včetně případné koncovky za "let".
- ale časový údaj může mít i formu roků namísto let. Uděláme proto stejnou podmínku i pro roky...
- finální výraz by tedy mohl vypadat nějak takto: "( [^ ]{2,20}( let)[^ \.,;:!\?\)<]*)|( [^ ]{2,20}( rok)[^ \.,;:!\?\)<]*)"



    Hledání v překladech s poznámkami a Strongovými čísly
    Pokud budete hledat pomocí regulárních výrazů v překladech s poznámkami či Strongovými čísly, doporučuji Vám nezapomenout ošetřit konec slova od HTML tagů. Např. Strongova čísla jsou v databázi umístěna bez mezery za daným slovem, uzavřená mezi dvě hvězdičky (např. Bůh*H430*), zkratka morfologie řeckého textu je uzavřená mezi složené závorky (např. {N-GSF}) a na aktivní kód se vše převádí až v SOB - právě pomocí regulárních výrazů. Podobně odkaz na poznámky je u některých překladů realizován formou horního indexu hned za příslušným slovem - tedy tagem <sup> (pozn.). Vzhledem k tomu, že všechny HTML tagy začínají symbolem <, mělo by stačit při hledání konec hledaného výrazu ošetřit podmínkou [^<], resp. tuto podmínku přidat do stávající - např. [^ \.,;:!\?\)<]*.



    + nebo {1,} ?
 - + obvykle přináší stejné výsledky jako {1,} (minimálně 1 výskyt, maximálně bez omezení), ale zjistil jsem, že v SOB tomu tak vždy není. Vyzkoušejte prosím sami a porovnejte výsledky!



    [ae] nebo (a|e) ?
- stejná situace jako v předchozím případě. Obvykle oba výrazy přináší stejné výsledky, ale zjistil jsem, že v SOB je spolehlivější varianta s klasickými závorkami. Preferujte proto prosím variantu (a|e) !!!


    Pro snazší pochopení práce s regulárními výrazy jsem připravil videonávod:  Vyhledávání v SOB s pomocí regulárních výrazů  (22:09 minut)




                              Libor Diviš (autor SOB)

26
Novinky v SOB / Vyhledávání ve všech překladech
« kdy: Leden 27*, 2014, 07:48:07 dopoledne »
25.1.2014

   Předělal jsem SOB. Optimalizoval jsem kód pro zobrazování překladů, a podařilo se mi tak zmenšit datovou velikost hlavního souboru cca o 1/4. Kromě toho jsem vylepšil vyhledávání, přidal jsem možnost vyhledávání pro všechny překlady, pro všechny překlady jsem přidal i možnost zvýraznění rozsahu veršů (to dosud umožňovalo jen malé procento překladů). Také jsem vylepšil zobrazení textů psaných zprava doleva (hebrejština, arabština, perština, dari), i výpis vyhledávek v nich.

   Úpravy představují stovky (či spíše tisíce) změn v kódu, a tak se změny prozatím týkají pouze standardní verze SOB, nikoli verze pro mobily.


                          Libor Diviš  (autor SOB)

27
Novinky v SOB / Možnost volby vzhledu SOB
« kdy: Prosinec 23*, 2013, 11:18:04 dopoledne »
   Stolní programy často umožňují volbu vzhledu - nejčastěji barevného provedení, někdy i různých sad obrázkových tlačítek apod. Řekl jsem si, že bych podobnou možnost mohl přidat i do SOB. Každý má rád jinou barvu, a tak jsem prozatím připravil 6 barevných verzí - neutrální kovově šedou, modrou, oranžovou, zelenou, červenou a hnědou. Volba je jako vždy velice jednoduchá - kliknutím na vybranou barvu "diamantu" v pravé horní části SOB - pod vlajkami států.














28
Novinky v SOB / Vylepšené jednoduché vyhledávání
« kdy: Prosinec 23*, 2013, 10:59:40 dopoledne »
   Vylepšil jsem základní vyhledávání. Jednak již u žádného překladu nerozlišuje velikost písmen, a jednak ve výpisu vyhledávek i u samotných vyhledaných míst zvýrazňuje i slova s velkým písmenem na začátku. Příkladem může být hledání slova (řetězce, části slova) "blaho". Mnoho Ježíšových výroků začíná slovem "Blahoslavení ...." - s velkým písmenem na začátku. Když nyní zadáte hledání výrazu "blaho", zobrazí se Vám vyhledávky slov jako "blaho", "blahoslavit", ale i slov jako "Blahoslavení".


382-0

384-1


29
Novinky v SOB / Oprava Českého studijního překladu
« kdy: Prosinec 23*, 2013, 10:44:07 dopoledne »
   Všiml jsem si, že jsou u Českého studijního překladu některá slova spojená, což bylo zjevné zejména v režimu zobrazení bez poznámek. Upravil jsem script pro odstranění poznámek a odkazů na ně tak, že jsem nejprve odkazy ve formě horních indexů nahradil mezerou, a následně odstranil mezery před znaky :,.;?!. Také jsem vytvořil opravenou verzi holého textu ČSP, pro použití u vyhledávání. Formátovaný text bez poznámek překladatelů se nyní zobrazuje ve standardním zobrazení, porovnávacím režimu a u jednoduchého vyhledávání, holý text se zobrazuje v případě, že je ČSP vybrán v pokročilém vyhledávání jako hlavní či porovnávací překlad.

30
News in SOB / SOB - version for mobiles, PDA, ..
« kdy: Září 11*, 2013, 08:07:12 dopoledne »
SOB - version for mobiles, PDA, ...
 

   Due to number of people, who are using the SOB on mobile phones, PDAs and tablets with low resolution, I created a modified version of SOB, which is specifically intended for this devices. This version allows you almost everything as a standard version. Many things I had to change. I changed the method of the language selection and font size selection. Size of selection boxes for the selection of translations and features adapts to every resolution, modified is also the layout control and comparative mode. Significantly modified is also advanced search and listing of matching words.

   At the bottom of the standard and "mobile" version SOB is a link to change the standard or mobile version of SOB. Originally I wanted to solve the automatic selection depending on the result of resolution detection devices, but due to the fact that some people on their mobile devices switch off support JavaScript, cookies, and considering, that the detection of resolution is not reliable (older mobile browsers do not support CSS Media Queries), will be better manual selection of version SOB.

   To save battery power I created also a "dark" version of SOB (only in the version for mobile devices).


Libor Diviš                                   


366-0   368-1   370-2   372-3

374-4   376-5

   

Stran: 1 [2] 3 4