Autor Téma: Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu  (Přečteno 161 krát)

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« kdy: Září 15*, 2022, 06:14:25 odpoledne »
Dobrý den,

Když člověk přepne do porovnávacího režimu, zaškrtávací políčko 'zobrazit poznámky překladatelů' zmizí.

Ovšem pokud se zapne porovnávací režim s poznámkami již zapnutými, zůstanou po dobu načtení stránky zapnuté. Zobrazují se správně. Proto se domnívám, že v současné verzi není důvod zaškrtávací pole skrývat.

Rád bych je měl takto přístupné, protože obsahují občas velmi užitečné nebo zajímavé informace.

S přáním pěkného dne všem,
Lukáš Znojemský

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #1 kdy: Září 15*, 2022, 07:43:22 odpoledne »
Porovnávací režim jsem takto naprogramoval schválně. Pokud si v jednoduchém zobrazení aktivujete u překladů zobrazení poznámek, tak se zobrazují i v porovnávacím režimu, pokud ne, tak se nezobrazují.

Je to proto, že poznámky k některým překladům jsou extrémně rozsáhlé, a u dlouhých kapitol a mnoha vybraných překladech by to znamenalo velkou zátěž jak pro server, tak pro prohlížeče počítačů. Navíc v případě, že by uživatel o všechny ty poznámky překladatelů nestál.

Pokud o ně stojíte, tak v tom porovnávacím režimu kliknete na zkratku názvu požadovaného překladu se stisknutou klávesou CTRL, daný překlad se Vám otevře v nové zákožce, aktivujete si u něj zobrazení poznámek, zavřete tuto stránku, a v tom porovnávacím režimu dáte znovunačtení stránky (F5) nebo (CTRL+R). Stejným stylem to samozřejmě můžete udělat i obráceně (vypnout zobrazení poznámek).

Poznámka: Např. studijní překlad Miloše Pavlíka obsahuje 136 000 poznámek...

      Libor

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #2 kdy: Září 18*, 2022, 11:26:29 dopoledne »
Dobrý den,

Děkuji za rychlou odpověď.

To je škoda, poznámky jsou pro mě při mém současném studiu velmi přínosné.

Přeji pěkný den,
Lukáš Znojemský

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #3 kdy: Září 18*, 2022, 12:43:13 odpoledne »
Nerozumím tomu zklamání. Aktivovat si poznámky u požadovaných překladu ve standardním zobrazení je záležitost několika sekund, a pak Vám v porovnávacím režimu zůstanou aktivované.

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #4 kdy: Září 18*, 2022, 03:35:02 odpoledne »
To je pravda.

Asi jsem se příliš nechal zklamat nepříjemností toho, když to musím dělat na mobilu. Dost možná několikrát denně.

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #5 kdy: Říjen 5*, 2022, 08:06:35 odpoledne »
Dobrý den,

nějakou dobu jsem to tak používal, ale bohužel je to příliš nespolehlivé. Zvláště na mobilu prohlížeč sám přenačítá stránku relativně často a potom se mi vybrané poznámky vytrácí a znovu je vybrat trvá minutu nebo dvě, což, přiznávám, je čistě můj osobní problém, mi docela vadí, když to dělám po několikáté za den.

Přeji jinak pěkný den,
Lukáš Znojemský

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu
« Odpověď #6 kdy: Říjen 10*, 2022, 07:50:18 dopoledne »
Dobrý den,

Nerad Vás tím bombarduji, ale včera jsem s tím objevil další problém:

Když chci při bohoslužbě otevřít příslušný verš, nemůžu zapínat poznámky, nebo znovu vybírat překlady pro porovnání, aniž bych ztratil pozornost k tomu, co se říká.