SOB (Studijní on-line bible) - české fórum > Hodnocení, komentáře, návrhy

Poznámky překladatelů v porovnávacím režimu

(1/2) > >>

Lukáš Znojemský:
Dobrý den,

Když člověk přepne do porovnávacího režimu, zaškrtávací políčko 'zobrazit poznámky překladatelů' zmizí.

Ovšem pokud se zapne porovnávací režim s poznámkami již zapnutými, zůstanou po dobu načtení stránky zapnuté. Zobrazují se správně. Proto se domnívám, že v současné verzi není důvod zaškrtávací pole skrývat.

Rád bych je měl takto přístupné, protože obsahují občas velmi užitečné nebo zajímavé informace.

S přáním pěkného dne všem,
Lukáš Znojemský

Libor Diviš:
Porovnávací režim jsem takto naprogramoval schválně. Pokud si v jednoduchém zobrazení aktivujete u překladů zobrazení poznámek, tak se zobrazují i v porovnávacím režimu, pokud ne, tak se nezobrazují.

Je to proto, že poznámky k některým překladům jsou extrémně rozsáhlé, a u dlouhých kapitol a mnoha vybraných překladech by to znamenalo velkou zátěž jak pro server, tak pro prohlížeče počítačů. Navíc v případě, že by uživatel o všechny ty poznámky překladatelů nestál.

Pokud o ně stojíte, tak v tom porovnávacím režimu kliknete na zkratku názvu požadovaného překladu se stisknutou klávesou CTRL, daný překlad se Vám otevře v nové zákožce, aktivujete si u něj zobrazení poznámek, zavřete tuto stránku, a v tom porovnávacím režimu dáte znovunačtení stránky (F5) nebo (CTRL+R). Stejným stylem to samozřejmě můžete udělat i obráceně (vypnout zobrazení poznámek).

Poznámka: Např. studijní překlad Miloše Pavlíka obsahuje 136 000 poznámek...

      Libor

Lukáš Znojemský:
Dobrý den,

Děkuji za rychlou odpověď.

To je škoda, poznámky jsou pro mě při mém současném studiu velmi přínosné.

Přeji pěkný den,
Lukáš Znojemský

Libor Diviš:
Nerozumím tomu zklamání. Aktivovat si poznámky u požadovaných překladu ve standardním zobrazení je záležitost několika sekund, a pak Vám v porovnávacím režimu zůstanou aktivované.

Lukáš Znojemský:
To je pravda.

Asi jsem se příliš nechal zklamat nepříjemností toho, když to musím dělat na mobilu. Dost možná několikrát denně.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi