Autor Téma: SOB - verze pro mobilní telefony, PDA apod.  (Přečteno 7728 krát)

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
SOB - verze pro mobilní telefony, PDA apod.
« kdy: Srpen 25*, 2013, 10:21:16 dopoledne »
SOB - verze pro mobilní telefony, PDA, ...
 

   Vzhledem k množství lidí, kteří SOB používají prostřednictvím mobilních telefonů, PDA a tabletů s nízkým rozlišením, jsem vytvořil upravenou verzi SOB určenou právě pro tato zařízení. Tato verze umožňuje prakticky vše jako standardní verze. Mnoho věcí  jsem však musel změnit a přepracovat. Změnil jsem způsob výběru jazyka a velikosti písma, velikost výběrových polí pro výběr překladů a funkcí se přizpůsobí každému rozlišení, upravené je rozvržení ovládání a porovnávací režim, výrazně upravené je podrobné vyhledávání a výpis vyhledaných míst.

   Vzhledem k omezenému výběru fontů písma na mobilních telefonech, a vzhledem k neschopnosti zobrazit řecké texty s přízvuky a přídechy, jsem vytvořil upravenou verzi řecko-českého slovníku prof. Tichého bez těchto znamének (standardně by znaky s přízvuky a přídechy byly zobrazeny jako nedostupný znak - čtvereček). Nyní tedy můžete naplno využívat i výhody známé ze standardní verze SOB - tooltipy, ve kterých je možno zobrazit např. i význam řeckých slov osazených Strongovými čísly, morfologii, poznámky překladatelů apod. Tooltipy jsou další věcí, kterou jsem byl z důvodu nízkého rozlišení mobilních zařízení nucen přepracovat.

   Zcela dole ve standardní i "mobilní" verzi SOB najdete odkaz pro změnu na standardní či naopak mobilní verzi. Původně jsem to chtěl vyřešit automatickým výběrem v závislosti na výsledku detekce rozlišení zařízení, ale vzhledem k tomu, že si někteří lidé na svých mobilních zařízeních vypínají podporu JavaScriptu a cookies, a s ohledem na to, že detekce rozlišení není spolehlivá (starší mobilní prohlížeče nepodporují CSS Media Queries, je třeba řešit aktuální rozlišení prohlížeče, a ne pouze maximální rozlišení atd.), bude nejlepší nechat výběr verze přímo na uživatelích.


Libor Diviš                                   


354-0   356-1   358-2   360-3

   
« Poslední změna: Srpen 25*, 2013, 10:43:02 dopoledne od Libor Diviš »