Autor Téma: Poďakovanie  (Přečteno 13396 krát)

Peter

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Poďakovanie
« kdy: Květen 24*, 2013, 09:15:14 dopoledne »
Zdravím Vás
veľmi Vám ďakujem za celý tento Biblický projekt, mal som z toho nemalú eufóriu.
Najviac ma potešil grécky preklad s možnosťou prezretia si významu každého slova v českom jazyku.

...ale rozhodne by som bol rád ak by som si mohol podobne pozrieť takto význam slova aj z hebrejskej Biblie starého zákona, totiž starý zákon si rád čítam a považujem ho za veľmi dôležitý

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Poďakovanie
« Odpověď #1 kdy: Květen 24*, 2013, 09:35:11 dopoledne »
Jsem rád, že je pro Vás moje aplikace přínosem. V hebrejsky psané části bible máte obdobnou možnost jako v řecky psané části, slovníky jsou však k dispozici "pouze" v angličtině, němčině, ruštině a španělštině (volba jazyka slovníku je automatická - dle jazyka rozhraní SOB).

Bohužel neexistuje hebrejsko-český či hebrejsko-slovenský slovník osazený Strongovými čísly, a já na to nemám znalosti. Pokud seženete někoho, kdo by byl schopen osadit hebrejsko-český či hebrejsko-slovenský slovník Strongovými čísly, moc rád tuto funkci do SOB přidám.

           Libor

Peter

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Poďakovanie
« Odpověď #2 kdy: Květen 24*, 2013, 09:42:43 odpoledne »
áno samozrejme, mám pre Vás pochopenie,nie je to tak ľahké
To by bolo dobré, ak by niekto hebrejsko-anglický preložil z angličtiny do slovenčiny alebo češtiny a to nie je tak jednoduché

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Poďakovanie
« Odpověď #3 kdy: Květen 24*, 2013, 09:59:12 odpoledne »
To jste mne špatně pochopil. Existuje hebrejsko-slovenský Trabalkův slovník, jen není zpracován do jednoduše použitelné elektronické podoby, a slova v něm nejsou provázána se Strongovými čísly. Existuje i hebrejsko-český slovník (např. od Jiřího Vytlačila), ale i u něj je situace podobná. Je převážně bez diakritiky a bez vazby na Strongova čísla. Bylo by jednodušší a lepší přiřadit těmto slovníkům odpovídající Strongova čísla, než pouze překládat cizí slovníky (anglický, ruský, španělský apod.). U hebrejštiny a ostatních semitských jazyků je to složitější než třeba u Koiné řečtiny, ale rozhodně by to byl přínos pro každého, kdo si chce ověřit překlad konkrétního místa.

Peter

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Poďakovanie
« Odpověď #4 kdy: Květen 24*, 2013, 11:30:24 odpoledne »
ďakujem za vysvetlenie  :)