Církev - výsměch Bohu?

Když srovnáte Boží a Ježíšova přikázání s jednáním církve, nutně vás musí napadnout, že se církev Bohu vysmívá. Je totiž tolik oblastí, kde církev dělá pravý opak, nebo alespoň něco jiného ...   Často jsme smutní z toho, jak málo Bůh mluví, odpovídá na modlitby, uzdravuje, vysvobozuje a podobně, a jen zřídka přemýšlíme o chybách na naší straně. A pokud již přemýšlíme o svých chybách, napadají nás pouze osobní hříchy jako nedostatek lásky, lež, přehánění, lenost a podobně. Protože věříme tomu, že naše křesťanské společenství má případné chyby a teologické otázky "vychytané", ani nás nenapadne, že by tomu mohlo být jinak.


   Realita však je taková, že jsme se jako církev Božím požadavkům v mnoha ohledech na hony vzdálili. Divíte se, že Bůh naše slova nepotvrzuje znameními a zázraky podobně jako slova Pána Ježíše Krista z Nazaretu a jeho prvních učedníků? Já se tomu nedivím. Nebude totiž potvrzovat něco jiného než pravdu - své slovo.


   Připravil jsem video prezentaci s ukázkou několika bodů, kde se většina církve neuvěřitelným způsobem vzdálila od Božího slova a kde se dopouští jednání, které je často přesným opakem toho, co jí bylo řečeno. Není to samozřejmě vyčerpávající přehled, ale pouze "ochutnávka" z toho nejzávažnějšího...

 

https://www.youtube.com/watch?v=N8BitoCKzCA

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.48 (32 hlasů)