Libor Diviš - vysvobození z následků okultismu

Je to možné?

Autor: Libor Diviš (autor stránek), e-mail: infozavináčmusculus.cz


   Křesťané často přemýšlejí, zda je možné, aby byli démonizováni. Na jednu stranu se mi tento příspěvek nepíše snadno, na druhou mám velkou radost. V mém životě s Bohem jsem mnoho času prožíval poměrně silné myšlenkové a pocitové útoky, v noci mne často budily a obtěžovaly různé "potvory" apod. Ve jménu Ježíše Krista jsem tyto pocity a myšlenky (většinou nedůvěra až nenávist vůči Bohu) odmítal. Myšlenkové i pocitové útoky po nějaké době mizely a já byl vždy dost unavený. Bojoval jsem s nechutí do života a Boha jsem nenáviděl za to, že mne toho nezbaví.

 

   Trochu paradoxně jsem vnímal, že mám napsat na internetové stránky právě rozbor tématu osvobození. Měl jsem sice v této oblasti nějaké zkušenosti, ale trápilo mne, že nemohu najít příčinu problémů u sebe. Asi týden po sepsání stránek o osvobození jsem se v noci probudil s velice nepříjemným pocitem. Ležel jsem na boku, cítil bolest v břiše a nemohl (ani mne to nenapadlo) jsem se pohnout. Ptal jsem se v duchu Boha, co to je. "Pochopil" jsem, že se jedná o ducha, který má co do činění s čarováním nebo čarodějnictvím (část svého života jsem se věnoval okultismu - léčitelství, jasnovidnost, proutkaření, hypnóza, telepatie, homeopatie, železná dlaň, Silvova metoda, autogenní trénink apod.). V polospánku jsem se proti tomuto duchu ve jménu Ježíše Krista postavil a trval jsem na tom, že musí odejít, neboť jsem již všechny hříchy z této oblasti Bohu vyznal a poprosil jej o odpuštění. Neodešel ihned, ale když jsem svůj příkaz zopakoval potřetí, za přítomnosti velmi nepříjemných pocitů odešel. Usnul jsem a ráno jsem přemýšlel, zda to nebyl jen velice živý a nepříjemný sen. Naštěstí to sen nebyl a já byl po mnoha letech volný!!! Místo myšlenkových útoků je nyní ticho, zmizely i útoky na mé pocity. Najednou je mnohem snazší věřit Bohu, že bude znovu jednat, že je skutečně dobrý a že život není "tím nejhorším trestem".

 

   Poznámka: Tento zážitek vypovídá o tom, že i člověk, který svou důvěru vloží v Boha, může být silně obtěžován silami temnoty. Samozřejmě by to tak být nemělo. Sám dost dobře nechápu, jak se tento duch vydržel "skrývat" tak dlouhou dobu. Každý, kdo se obrátí, potřebuje svůj život vyčistit (vyznat Bohu všechny hříchy, oddělit se od nich a poprosit o odpuštění). Nejvíc péče budou zřejmě potřebovat lidé, kteří se nějak zapojili do okultismu či dokonce přímo satanismu a lidé, kteří zjevně potřebují vysvobození - lidé závislí na drogách, nikotinu, alkoholu apod., schizofrenici, epileptici, všichni, kteří trpí silnými fóbiemi, chutí spáchat sebevražbu apod. Aby byly duchovní bytosti odhaleny a rozpoznány, je obvykle potřeba pomoc Ducha svatého a nejlépe i přítomnost a služba někoho, kdo má v této oblasti zkušenosti a zmocnění od Boha či Pána Ježíše Krista.


   Je psáno, že Ježíš již démonické mocnosti porazil (Koloským 2, 15) a autoritu nad nimi svěřuje svým následovníkům a učedníkům (Lukáš 10, 19-20). Potřebujeme hledat vysvobození přímo u Boha - s odkazem na to, co udělal Ježíš Kristus (prosit ve jménu Pána Ježíše Krista).

 

   Až později mi došlo, že když jsem uvěřil a obrátil se, byl jsem vysvobozen z následků okultismu i od démonů v jeho pozadí. Po několika letech jsem však uvěřil tomu, že už to s tím Bohem přeháním, že jsem fanatik, a vše jsem "zabalil". Opět za mnou přišli lidé, že potřebují uzdravit, najít místo, kde mají kopat studni, najít ukradenou či ztracenou věc, a já se na chvíli vrátil k okultismu. Návrat zpět k Bohu už nebyl tak bezproblémový jako poprvé, a já prožíval roky tvrdých démonických útoků, aniž bych byl schopen se jich zbavit. Berte to prosím jako varování,  že odvrátit se od Boha zpět k hříchu opravdu není dobrý nápad!!!

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (4 hlasů)