Správná volba

Autor: Libor Diviš; e-mail: infozavináčmusculus.cz


   Jednou jsem se po delší době zamiloval do krásné mladé dámy. Ptal jsem se Boha na náš vztah a velice brzy jsme oba dostali odpověď, že to není pro nás. Cítil jsem se příšerně. Byl jsem právě na školení a sám na pokoji. Brečel jsem a po dlouhé době jsem Bohu řekl: "Dobře, Bože, vzdám se tohoto vztahu. I pouhá myšlenka na ukončení našeho vtahu mne bolí, ale poslechnu Tě a skončím to." Vzpomenul jsem si na svůj předchozí vztah a na to, jak mne sebralo, když skončil (Asi 3 měsíce jsem téměř nespal a ztratil jsem úplně chuť do života a do dalších vztahů. Trvalo více než rok, než jsem se trochu vzpamatoval.). Usínal jsem s pláčem a přemýšlel jsem, jak dlouho se z toho budu dostávat tentokrát. Ráno jsem se probudil a s údivem zjistil, že mne Bůh dokonale zbavil veškeré bolesti.


   Poznámka: Tato zkušenost je pro mne nezapomenutelná. Poslechnout a ukončit vztah, po kterém jsem toužil, bylo skutkem víry. Víry v to, že Bůh ví, co dělá. Víry v milujícího Boha, který pro nás chce to nejlepší.

 
   Poslušnost má pouze samé výhody:

1) Když poslechneme Boží hlas, uděláme to nejmoudřejší rozhodnutí.
2) Bůh naši odvahu (nebo poslušnost) ještě často odmění. (příkladů v Bibli je mnoho: zkouška poslušnosti a víry Abrahama, když měl obětovat svého jediného syna - (1. Mojžíšova, 22.kapitola) ; poslušnost a víra Šadraka, Méšaka a Abed-nega - (Daniel, 3.kapitola) a mnoho dalších).
Poslušnost u člověka není samozřejmost (alespoň u mne ne). Když jsem se později seznámil s další dívkou, nevydržel jsem čekat, dokud mi Bůh neodpoví, a výsledek byl a je téměř katastrofální.

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (3 hlasů)