Autor Téma: Vlastní poznámky k veršům nebo k tématům, import vlastních poznámek/modulů  (Přečteno 13749 krát)

David

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
SOB jsem si hned oblíbil a často ji používám, hlavně díky ČSP. Moc díky za celý tento projekt.
Dovoluji si však vyslovit neskromné přání: Plánujete přidat funkce vyjmenované v předmětu tohoto tématu? Používám program theWord, který tyto funkce obsahuje, a jsem z nich nadšený. V theWord však chybí ČSP. Používám linux a zkoušel jsem i Davar, ale pod linuxem mu nefungují některé funkce. TheWord mi na linuxu běhá bez problémů. Ne vždy však mám theWord spuštěný a občas jsem i na jiném počítači. Často jsem však na internetu a když potřebuji honem něco zjistit, nejčastěji sahám po SOB. Proto by mi nesmírně pomohly ty funkce s přidáváním poznámek... Zajímavá by ještě byla možnost ty poznámky sdílet pro ostatní uživatele SOB - umožnit v nich vyhledávání... Ale to už asi hodně fantazíruju... A ještě mě napadá možnost importu vlastních modulů z theWord do SOB...
Předem díky za odpověď
Čistota je jistota voňavého života

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Vlastní poznámky k veršům nebo k tématům, import vlastních poznámek/modulů
« Odpověď #1 kdy: Červenec 15*, 2013, 08:17:59 dopoledne »
Musím Vás zklamat, ale nic z toho neplánuji. Jednak by to znamenalo nutnost registrací a přihlašování, jednak nevím, zda by se mi to vůbec podařilo zprovoznit, jednak tuto funkci využívá minimální počet uživatelů biblických programů a jednak mi akutně dochází místo v MySQL databázi. Pokud je pro Vás přidávání poznámek tak důležité, musíte bohužel využít nějaký jiný biblický program. Co se týče importu vlastních modulů z theWord do SOB, platí to, co jsem již napsal - nemám již místo v databázi. Těch cca 200 překladů + poznámky překladatelů + slovníky + konkordance + rozsáhlé biblické komentáře představují cca 1700 MB textových dat v databázi. A kromě SOB mi na této databázi jedou i celé stránky www.obohu.cz, a do celkového limitu 2GB se musí vejít i jejich německá a anglická verze.

David

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
Re:Vlastní poznámky k veršům nebo k tématům, import vlastních poznámek/modulů
« Odpověď #2 kdy: Červenec 15*, 2013, 11:38:37 dopoledne »
Dobře, díky za odpověď. Chápu, že je to dost složitý požadavek. A plánujete vytvořit modul ČSP pro theWord? Případně, pokud víte jak na to, mohl bych s tím nějak pomoci?

K tomu limitu databáze - poskytovatel hostingu už neumožňuje navýšení prostoru? Pokud ne, nemohlo by pomoci přejít na neomezený hosting? Moc tomu nerozumím, ale našel jsem na Googlu toto a nezní to moc špatně: http://blog.websupport.cz/2011/11/jaky-je-to-neomezeny-hosting/

S pozdravem
David
Čistota je jistota voňavého života

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:Vlastní poznámky k veršům nebo k tématům, import vlastních poznámek/modulů
« Odpověď #3 kdy: Červenec 15*, 2013, 05:26:25 odpoledne »
Vytváření modulu ČSP pro theWord je záležitost domluvy s autory ČSP. Bylo by lepší zeptat se jich, zda na tom již nepracují, zda to nemají v plánu a zda by s tím případně alespoň souhlasili. Udělat modul bez poznámek překladatelů pro theWord je poměrně jednoduché, s ohledem na množství poznámek a křížových odkazů u ČSP by to asi zas tak jednoduché nebylo. TheWord má na stránkách nápovědu k tvorbě modulů, a má i konverzní program z několika biblických formátů. TheWord používá velmi jednoduchou strukturu dat, a využívá SQLite databázi. Pro vytvoření modulu by Vám stačil i "texťák", lepší by však bylo použít nějaký pokročilejší textový editor - např. Notepad++, Pilot Edit nebo PSPad. Data theWordovských mobulů bible jsou v základu pouze texty - každý verš na novém řádku.

K tomu neomezenému webhostingu: I já využívám "neomezený webhosting", nicméně u něj je strop MySQL databáze 1 GB na jednu doménu 2. úrovně, resp. 2 GB u varianty "NoLimit Extra". Každý webhosting ve skutečnosti samozřejmě omezený je. Zejména kvůli namluveným biblím můj server www.obohu.cz představuje nyní asi 30 GB dat, což je opravdu velká porce. Nepochybuji o tom, že kdybych kontaktoval zástupce z toho Vašeho odkazu s tím, že chci 4 GB v MySQL databázi, tak by je asi ranila mrtvice.

skreutzer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • Projekt „Freie Bibel“
Re:Vlastní poznámky k veršům nebo k tématům, import vlastních poznámek/modulů
« Odpověď #4 kdy: Červenec 16*, 2013, 11:37:46 dopoledne »
Just in case you don't know, theWord program isn't free software, and you should be aware of the many technical and legal restrictions which make the program both useless and dangerous for its users. theWord doesn't qualify as free software on the following four essential rights a computer user deserves:

  • Svoboda spustit program za jakýmkoliv účelem. This license is designed to ensure that theWord remains free for everyone and is not used in any way to promote any profit generating activities that are outside the scope of the Software. Exceptions to this rule apply only if there is a written agreement with the Author of the Software.
  • Svoboda studovat, jak program pracuje a přizpůsobit ho svým potřebám. Předpokladem k výše uvedenému je přístup ke zdrojovému kódu. The source code is not free or available to download or view. You may not reverse-engineer the program binary file (theword.exe) or any encrypted module. Some modules are encrypted to protect their copyrighted content from unauthorized duplication. You must respect this protection and not attempt to copy, extract, modify, and/or reuse such content.
  • Svoboda redistribuovat kopie, abyste pomohli vašemu kolegovi. You can copy theWord freely for personal use and give it away to friends, relatives, etc., as long as you do not charge for it in any way. You may not charge for duplication costs, media costs, or even postage costs. If you undertake the task of giving copies of theWord to others, you must do it for free. You may not sell or resell this program or distribute it as a part of a commercial package or any other profit generating activity, even if the distribution is free. You may not bundle the Software (even if the media is free) with any other product (e.g. enclose in a book, distribute with tracts) or make it appear that the Software is an add-on, bonus pack, extra-service, etc., that the end-user gets as a bonus for any service, product, activity of yours. You may not host theWord software executable files, installation files, or any other official files that can be found at the official website (http://www.theword.net) on your website. You may not post any files or archives containing the Software itself or any other files related to the Software in any software repository, peer-to-peer network, or other file-sharing website or program. You may not charge for add-on modules or auxiliary utilities without written permission from the Author. Some modules are encrypted to protect their copyrighted content from unauthorized duplication. You must respect this protection and not attempt to copy, extract, modify, and/or reuse such content. If you choose to redistribute the Software as part of an "official" package (e.g. your own CD compilation with a custom CD cover or label) you must contact the Author [...] to obtain written permission.
  • Svoboda vylepšovat program a zveřejňovat zlepšení, aby z nich mohla mít prospěch celá komunita. Předpokladem k výše uvedenému je přístup ke zdrojovému kódu. The source code is not free or available to download or view. Some modules are encrypted to protect their copyrighted content from unauthorized duplication. You must respect this protection and not attempt to copy, extract, modify, and/or reuse such content.

Additionally:

  • I, Costas Stergiou (the Author), reserve the right to [...] alter these conditions, at any time.
  • theWord is only available for a non-free operating system.

Therefore it isn't a good idea to work with/for theWord in any field of bible text digitalization or to recommend the software to users, which then may get misguided about the need and best approach of free bible texts and bible software in thinking it would solve any of the legal and technical problems that exist in this field (and which are actually imposed by such restrictive licensing), just because it is gratis. If you want more information about the importance of awareness that software developers have a responsibility for the freedom and rights of their computer users, which they can ensure or drop/ignore/abuse via their licensing and technical work, hear some of Richard Stallmans (founder of the Free Software Foundation) speeches, this one (how he got to the idea of free software) or this one (what free software is) or this one (Copyright vs. Community). In case you want to start to do some work in bible digitalization, we may work together in establishing a process for doing so in a "free software way" for Czech speaking people.
« Poslední změna: Srpen 8*, 2013, 02:40:56 odpoledne od skreutzer »