Autor Téma: KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel  (Přečteno 12345 krát)

JIP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« kdy: Září 16*, 2013, 03:28:53 odpoledne »
Dobrý den, Moc děkuji za vaši práci na online bibli, používám velmi často  :)

Chtěl bych upozornit na drobnou chybičku:
Pokud jsem v King James Concordance a zadám Strongovo číslo třeba G1848, vše je v pořádku. Ale pokud se spletu a dám tam malé písmeno g, tedy g1848, nezobrazí se polovina slovníků.

Chvíli mi trvalo, než jsem na to přišel. Jinak, ještě jednou, skvělá práce, moc děkuji.

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #1 kdy: Září 27*, 2013, 11:42:16 dopoledne »
Nejde o chybu. Všechny návody a ukázky jsou s velkým písmenem na začátku. Nicméně konkordance v SOB jsem upravil tak, aby nebyly citlivé na to, zda někdo zadá Strongovo číslo s velkým či malým písmenem (G/g H/h) na začátku.

JIP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #2 kdy: Září 27*, 2013, 11:59:25 dopoledne »
Díky za pomoc  :)

dúlos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #3 kdy: Květen 17*, 2014, 07:29:20 odpoledne »
Nějak se mi nezobrazuje těch +-5 čísel před a po. Kde dělám chybu? Musí se to někde nastavit?

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #4 kdy: Květen 17*, 2014, 07:43:02 odpoledne »
Nic nastavovat nemusíte. Pokud je hledané číslo v rozsahu H6 ~ H8669   (starý zákon), resp. G6 ~ G5619, pak se Vám 5 čísel na každou stranu zobrazovat bude.

dúlos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #5 kdy: Květen 17*, 2014, 08:12:24 odpoledne »
To je fakt divné – třeba:
1. dám výběr překladu – nějaký, kde jsou Strongova čísla – třeba Elberfelder bible (1905) - německý překlad se Strongovými čísly
2. dole na stránce do políčka hledat zadám nějaké číslo, např:
 Strong’s numbers searching: G5457
najde mi to výskyty "phós", ale už se mi tam nikde nezobrazuje automaticky G5456 "phóné".

Anebo nevím, jak jinak se na ty konkordance dostat.

Ještě mi je divné, že v návodu máte, že konkordance je jen Elberfelder bible (NZ - 1871), ale u něj zase ta Strongova čísla uvedená vůbec nejsou.
 
« Poslední změna: Květen 17*, 2014, 08:16:20 odpoledne od dúlos »

Libor Diviš

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Příspěvků: 89
  • Impossible is nothing ...
    • Zobrazit profil
    • O Bohu (About God)
  • Skype: libordivis
Re:KJV Konkordance - Hledání pomocí Strongových čísel
« Odpověď #6 kdy: Květen 18*, 2014, 07:58:46 dopoledne »
Přímé vyhledávání Strongových čísel v překladu, který je jimi osazen, není přímo konkordance, i když významu konkordance odpovídá i tato forma. Toto hledání Vám najde všechny výskyty slov s přiřazeným Strongovým číslem odpovídajícím hledanému Strongovu číslu. V tomto režimu to okolní Strongova čísla nezobrazuje.

Konkordance jsou zvláštní moduly vytvořené k několika překladům se Strongovými čísly. Najdete je na konci seznamu pro výběr překladu. Do těchto modulů jsem naprogramoval tu funkci zobrazení 5 sousedních Strongových čísel na každou stranu od hledaného Strongova čísla. Kromě toho zde najdete významy slova i z jiných slovníků, a hlavně seznam veršů, kde jsou daná slova použita. Stačí na daný odkaz ukázat, a okamžitě vidíte překlad daného místa v odpovídajícím překladu, případně i v překladu ve vybraném jazyce rozhraní SOB.

Ohledně konkordance k Elberfelder bibli 1871 - to je moje chyba. Před časem mne z Německa upozornili, že ten údajný překlad NZ Elberfelder bible 1871, osazený Strongovými čísly, překladu z roku 1871 neodpovídá (ani na žádném jiném místě na internetu). Po domluvě jsem překlad se Strongovými čísly stáhl, a dal jsem tam postupně revidovanou skutečnou verzi z roku 1871. Na konkordanci, která k tomuto překladu byla vytvořena, jsem zapomněl.

Před 14 dny jsem udělal konkordanci k Elberfelder bibli 1905, která má stejné vymoženosti jako King James konkordance, a je pro Starý i Nový "zákon". Používejte tedy tu. Konkordanci k v. 1871 stáhnu.

http://www.obohu.cz/bible/index.php?hs=G5457&k=Tit&styl=ELC1&kap=1&strongnr=hledat