Autor Téma: Záložky  (Přečteno 110 krát)

Lukáš Znojemský

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Záložky
« kdy: Říjen 19*, 2022, 03:48:49 odpoledne »
Dobrý den,

Četl jsem, že uživatelské funkce nejsou plánovány. Nevím, jestli tomu tak je i na dále, ale rád bych navrhl funkci založenou na zařízení, ne uživateli.

Záložky mohou fungovat na cookies, bez nutné notifikace hned při vstupu na stránku.

Kolikrát když mě něco vyruší - přijede autobus, dostanu bolest hlavy... - zapomenu si zapsat, kde jsem skončil. A pokaždé, když se chci dodatečně někoho doptat na nějaký verš, musím odejít z prohlížeče, přejít do Excelu, co používám na poznámky a porovnávání a zapsat si knihu kapitolu:verš.

Zavedení záložek může vyřešit problém zapomenutí, kde člověk skončil a umožní uživateli nejdříve označit všechna místa, kam se chce vrátit, a případně, když si je chce zapsat i s poznámkami, to udělat, až když na to bude mít čas.

Samozřejmě způsob a rozsah implementace je kompletně na Vás. Ale v rozsahu možností, co jste zmínil navrhuji dvě úrovně implementace.

Vlastní:
  • toggle button mezi ostatními tlačítky
  • označuje kapitolu nebo verš (co je zrovna otevřené)
  • oznámení na cookies až když se je uživatel pokusí poprvé použít (a ideálně takové, které člověka neodežene)
  • když jsou záložky "zapnuté", třetí combo box vedle knihy a kapitoly na záložky

I s automatickou:
+
  • když jsou "zapnuté", k záložkám uživatele je vždy přidána i záložka poslední navštívené kapitoly/verše

  • Stránka by se místo náhodné kapitoly otevírala na poslední přidané záložce
  • Záložky by neměly žádnou možnost barev, označení ani poznámky, aby nikoho nevedly k přímému používání pro studium, protože cookie soubor může být snadno ztracen

Děkuji za zvážení.

S přáním pěkného dne,
Lukáš Znojemský