aktualizováno  1.2.2017    

O stránkách, funkcích, obsahu a plánech do budoucna

    V tomto článku bych chtěl stručně popsat obsah těchto stránek, základní funkce a možnosti, důvody pro jejich vytvoření, hlavní cíl, a plány do budoucna.


    Obsah stránek

   Jak už z názvu stránek vyplývá, jsou věnovány převážně Bohu. A když říkám Bohu, myslím tím toho Boha bible, jediného pravého Boha, stvořitele nebe i země, otce Pána Ježíše Krista,....  a samozřejmě i Pánu Ježíši Kristu.


   Kromě biblických rozborů nejrůznějších témat zde najdete úvahy a náměty k zamyšlení, které jsou jak věřím rovněž biblicky podložené. Dále zde najdete svědectví lidí, kterým Bůh nějakým způsobem změnil život - svědectví o zázracích, uzdraveních, vysvobozeních od démonů a z nejrůznějších fóbií, závislostí a nutkání, obráceních, proměněných charakterech, vyslyšených modlitbách apod. Na stránkách můžete najít i namluvená vyučování, varování před nebezpečím okultních praktik, kázání ve formátu PDF, návody k biblickým programům, SOB (Studijní on-line bibli - sofistikovaný bezplatný biblický program), programy, články určené především nevěřícím, několik článků od jiných autorů a další.

 

 

    Cíl stránek

   Stránky jsou určeny pro každého, kdo touží poznat důležité pravdy, které pro nás Bůh nechal sepsat v Písmu (bibli), a pro tento účel jsou tyto stránky speciálně navrženy. Všechny články jsou podkládány verši z Písma, odkazy na ně jsou aktivní (odkazy převážně na Český studijní překlad formou lightboxu, s možností zobrazení celé kapitoly pro kontrolu a pochopení kontextu, navíc s možností přesměrováním přímo do Studijní on-line bible). Cílem je pokud možno podrobný a nezaujatý rozbor Písma (bible) - server neprezentuje učení žádné církve (křesťanské denominace).

 

 

    Funkce a možnosti stránek

   Kromě zmiňované možnosti zobrazení vybraných veršů či kapitol Českého studijního překladu v okně (formou lightboxu) nabízejí stránky další funkcionalitu. Jedná se o možnost přihlášení odběru upozornění na nové články na stránkách. Registrace je velice jednoduchá a jednoduché je i odhlášení odběru novinek - odkaz ke zrušení odběru novinek najdete v každém e-mailu.


   V hlavní nabídce najdete mimo jiné knihu hostů, kam může vkládat komentáře kdokoli - bez nutnosti registrace.


   Další užitečnou funkcí, kterou můžete využívat, je funkce vyhledávání na stránkách.


   Zejména kvůli opakovaným hackerským útokům jsou nyní (11/2015) stránky kompletně přepracované. Využívají CMS Joomla 3.6 a jsou plně responzivní (přizpůsobí se každému rozlišení, včetně mobilních telefonů a zařízení s nízkým rozlišením).


   Více než 10 let jsem měl na stránkách možnost vkládání komentářů. Zjistil jsem, že negativa převažují nad pozitivy tohoto řešení, a tak jsem je v minulé verzi stránek po několika letech pozastavil. V této nové verzi jsem se rozhodl pro jiné rešení. Pod článkem najdete možnost poslat komentář k článku, který přijde na mou e-mailovou adresu. Díky tomu mohu jednoduše dostávat komentáře a podněty bez toho, aby biblicky nijak nepodložené komentáře typu "ale já si stejně myslím" nebo "ale pan farář povídal..." apod. devalvovaly obsah článku.

   

 

    Plány do budoucna

   Mnoho z plánovaných věcí se mi již podařilo uskutečnit, tak že bude potřeba tak trochu vytýčit nové cíle :-)  Podařilo se mi naprogramovat novou verzi Studijní on-line bible, internetovou aplikaci určenou zejména ke studijním účelům. V současné době (2/2017) obsahuje cca 230 překladů bible a zdrojových textů (v 68 jazycích) - z toho více než 20 českých překladů, + konkordance, slovníky a komentáře, nabízí možnost on-line poslechu lidmi namluvených biblí v mnoha jazycích + nově též on-line poslech hlasovým syntezátorem předčítaných biblí (cca 170 biblí v 25 jazycích - včetně češtiny a slovenštiny). Některé překlady mají další rozšířené funkce - např. možnost zobrazení či skrytí poznámek překladatelů, možnost zobrazení či skrytí Strongových čísel (s jejich aktivním napojením na slovníky dle zvoleného jazyka rozhraní), možnost zobrazení morfologie u řeckých textů (jazyk morfologie dle zvoleného jazyka rozhraní), možnost jednoduchého i pokročilého vyhledávání (celkem 9 typů), možnost porovnávání libovolného počtu překladů, možnost zobrazení/skrytí čísel veršů, možnost zobrazení plynulého textu/zobrazení každého verše na samostatném řádku, možnost používání přímých odkazů, virtuální klávesnici, možnost volby jazyka rozhraní (9 jazyků), pohodlný výběr velikosti textu i textu v tooltipech (10 velikostí), samostatnou verzi pro mobily, PDA a tablety s nízkým rozlišením, automatickou detekci jazyka návštěvníka SOB, návod v PDF (CZ, EN, DE), internetové diskusní fórum ve 3 jazycích, videonávody ve vysokém rozlišení s možností on-line sledování apod. Nově SOB obsahuje detekci dotykových zařízení (s možností manuálního výběru), nabízí rozšířený výběr konkordancí a slovníků a mnoho dalších funkcí. Pro podrobnosti si prostudujte aktuální návod v PDF, nebo návod přímo zde na serveru "O Bohu".



 

    Aktuální plány do budoucna

   Aktuálně zvažuji možnosti překladu stránek do cizích jazyků, tak, aby informace byly dostupné i pro návštěvníky, kteří neovládají češtinu. Překladače ve stylu Google Translatoru jsou opravdu pouze orientační, a tak mám zájem o kvalitní "lidské" překlady do jiného jazyka. Ideálním stavem je rodilý mluvčí jiného jazyka, křesťan, žijící dlouhou dobu v České republice. Doposud jsem nenašel nikoho ochotného pomoci s překladem, a tak jsem byl nucen hledat profesionální komerční překladatele do angličtiny a němčiny. S jejich pomocí postupně připravuji stránky  www.obohu.cz/en  a  www.obohu.cz/de. Pokud by se mezi čtenáři tohoto serveru našel někdo, kdo by byl ochoten a schopen přeložit tyto stránky nebo jejich část do nějakého jiného jazyka, byl bych mu velice vděčný.

 

   Co je však hlavní, chtěl bych dále psát biblické rozbory na zajímavá témata, náměty k zamyšlení, video prezentace apod.


   Pevně věřím, že tyto stránky pomohou alespoň některým uvědomit si realitu Boží existence a duchovního světa, poznat smysl života, pochopit některé duchovní zákonitosti nebo přijmout uzdravení, vysvobození apod.

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.87 (34 hlasů)